№ - 300644
Echodia, ФранцияИзмерване на мозъчно-стволови слухови евокирани потенциали ABR / AABR
Слуховият отговор на мозъчния ствол (ABR) се използва рутинно в областта на неврологичните и отологичните изследвания. Неинвазивната електрофизиологична техника, основана на принципа на електроенцефалографията (ЕЕГ), ABR предоставя обективна информация, възпроизводима в слуховата функция от кохлеята до мозъчния ствол. Те помагат да се разкрие електрическата активност на периферните слухови пътища, чрез прилагане на акустична стимулация (обикновено кликване), в цялостната активност на ЕЕГ.
Евокирани потенциали ASSR
Слуховите отговори в стационарно състояние (ASSR) са електрофизиологични измервания, използвани за определяне на степента на загуба на слуха със специфична честота.
Транзиентни отоакустични емисии TEOAE - тест с честоти между 2000 и 4000 Hz, стимул: Клик
Дисторзионни отоакустични емисии DPOAE
Дисторзионните емисии се характеризират с два стимулиращи звука, известни като първични (f1 и f2). Чрез промяна на честотите на тези два първични f1 и f2 е възможно да се съберат различни дисторзионни продукти, за да се получи проследяване, наречено Dpgram ( графично изобразени като аналогия с аудиограмата). Чрез наблюдение на кохлеарния отговор, честота по честота (500Hz до 5 kHz), е възможно да се оцени степента на глухота.
Shift-OAE Чрез Shift-OAE може да наблюдават възпроизводими или изолирани промени в налягането от кохлеята и по този начин да установи кохлеарен хидропс.При запис на дисторсионни продукти се прилага битонална акустична стимулация (едновременно изпращане на два чисти тона). Тези два звука, наречени първични, със съответните честоти f1 и f2 ще предизвикат излъчване на характерен продукт на изкривяване в човека при честота 2f1-f2
Аудиометрия
© Всички права запазени :: Джи Кей Инженринг Груп ООД :: уеб дизайн - ПУЛС Дизайн